Blonderka | “Słońce, wiatr i księżyc”
recenzja książek, recenzja, książki, książek, blog, e-book, e-booki, kindle, agnieszka rybska, agnieszka, rybska, opis, opinia, recenzje, blonderka, czytaj, nowości, blondynkaczyta, blondynka
18838
post-template-default,single,single-post,postid-18838,single-format-standard,cookies-not-set,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-novait,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

“Słońce, wiatr i księżyc”

“Słońce, wiatr i księżyc”

 

 

“Słońce, wiatr i księżyc”

 

Agata Czykierda – Grabowska

 

 

 

 

      -07 sierpnia 2019-

 

 

 

Książka o przyjaźni, dorastaniu, pożądaniu i odrzuceniu. Czyli podsumowując historia o miłości, tej prawdziwej i jedynej, której boimy się czasem, a czasem nie dostrzegamy lub za późno doceniamy! Świetny romans New Adults, który chwyta za serce.
*
Nasi główni bohaterowie to Kaja i Paweł, to ich zawiłe losy poznamy! Połączyła ich przyjaźń za dziecka – on uratował życie jej brata❗️Rozumieją się bez słów, ale dzielą ich setki kilometrów… jej życie toczy się w mieście, a na wieś w której mieszka przyjaciel przybywa odwiedzając dziadków. Czy taka bliska znajomość może przetrwać okres dorastania, zmian szkół, studiów… każdy z nas przecież z biegiem czasu się zmienia. Czy ta dwójka ma szansę na przyjaźń lub kochanie? A może wyniosą tylko dobrą lekcję na przyszłość z tej znajomości?

*
Dziękuję Wydawnictwu Filia  za cudną przesyłkę❤️ – skrót z mojego 

Książka miała swoją premierę 07 sierpnia 2019 roku, dzięki Wydawnictwu Filia mogłam przeczytać ją przedpremierowo, a teraz zamieszam dla Was recenzję tej wartej uwagi historii! Autorką jest Agata Czykierda – Grabowska, jeśli śledzicie mojego bloga wiecie, że bardzo lubię książki tej autorki. Jeśli wypiszecie w wyszukiwarce jej nazwisko wyskoczą Wam inne recenzowane przez mnie jej książki, które szczerze Wam polecam.

Kaja za dzieciaka spędza każde wakacje na wsi u dziadków, to właśnie tam poznaje Pawła, którego z początku nie znosi! Jednak wszystko odmienia się, gdy młodzieniec ratuje życie jej młodszemu bratu! Ta sytuacja zmienia jej patrzenie na niego, oboje zbliżają się, zostają prawdziwymi przyjaciółmi!

“Nigdy mu tego nie zapomni. Nigdy”.

Mamy tutaj narrację dwuosobową, lubię ten typ opowiadania. Dzięki niemu lepiej poznajmy każdą z postaci, jej odczucia i patrzenie na świat! Autorka ma to do siebie, że świetnie kreuje postacie, i również tutaj mnie nie zawiodła! Przyznam szczerze, że obojga polubiłam i obojgu kibicowałam! Książka utrzymuje styl – który bardzo lubię – autorki, jest to przypadający do gustu od pierwszych stron oraz chwytający za serce romans New Adults! Jeśli znacie jej poprzednie opowieści to na pewno wiecie o co mi chodzi, jeśli nie… zachęcam nadrobić!

“Bo kocham Księżniczkę i dla niej ukradłbym wszystko. Nawet słońce, wiatr i księżyc”.

Poznamy historię tej dwójki właśnie od najmłodszych lat, aż do dorosłości! Przebrniemy z nimi przez wszystkie problemy dorastania, od błahych spraw po ciężkie problemy, które sprawią, że Kaja i Paweł zerwą kontakt ze sobą na kilka lat! Co musi się stać, żeby tak bliskie sobie osoby przestały się do siebie odzywać?! Co tak naprawdę skrywają ich zranione serca?!

“Jego świat rozpadł się na drobne kawałki, ale nikt tego nie widział. Nikt się nie domyślał. Nikogo to nie obchodziło”.

Po długiej nieobecność, w dość niewesołej sytuacji ta dwójka znów się spotka! Ona dorosła i piękna kobieta, studentka; a on mężczyzna, przystojny i samodzielny. Jak potoczyło się ich życie po rozłące, czy są wstanie sobie wybaczyć błędy młodości? Ponoć czas leczy rany… ale czy na pewno?!

“… to uczucie było silniejsze niż zdrowy rozsądek”.

Historia ta to można ująć ciepły romans, idealny na letni czas! Wprawi Was w dobry nastrój i pochłonie na kilka dobrych godzin lub też wieczorów! Przyjaźń, miłość i dorastanie… to musi być mieszanka wybuchowa, która Was urzeknie! POLECAM!

 

 Moja ocena 7/10

 

8 komentarzy
 • Sabinka.emm
  Posted at 21:39h, 16 sierpnia Odpowiedz

  ..to uczucie było silniejsze niż zdrowy rozsądek! Coś czuję że wyląduje na mojej liście do przeczytania 😉😍

 • Alicja Foltys
  Posted at 18:40h, 20 sierpnia Odpowiedz

  Uwielbiam takie romanse więc chętnie przeczytam 🙂

 • grażyna
  Posted at 21:29h, 02 września Odpowiedz

  Chciałabym przeczytać taką powieść. Recenzja wyjątkowo zachęcająca.

 • grażyna
  Posted at 13:34h, 03 września Odpowiedz

  Chciałabym przeczytać. Recenzja dodatkowo zachęca do zdobycia tej książki.

 • Ola_kawulok
  Posted at 09:06h, 16 grudnia Odpowiedz

  Uwielbiam książki Pani Agaty. Tej jako jedynej jeszcze nie miałam okazji przeczytać.

  • Agnieszka
   Posted at 19:01h, 19 grudnia Odpowiedz

   Też uwielbiam wszystkie jej książki😁

Komentarz