Blonderka | “ONA”
recenzja książek, recenzja, książki, książek, blog, e-book, e-booki, kindle, agnieszka rybska, agnieszka, rybska, opis, opinia, recenzje, blonderka, czytaj, nowości, blondynkaczyta, blondynka
16345
post-template-default,single,single-post,postid-16345,single-format-standard,cookies-not-set,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-novait,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

“ONA”

“ONA”

ona, 2018, blonderka

“ONA” Monika Gomółka – lipiec 2017

Dziękuję autorce za przesłany egzemplarz Monika Gomółka 💕 „ONA” to krótka lecz konkretna opowieść o brutalnym świecie, w którym nie człowiek się liczy… tylko pieniądz! Szczepionka przeciwko AIDS istnieje… i co z tego?! Śmierć przecież jest bardziej opłacalna… – skrót z mojego 

Książką „ONA” to debiutancka powieść wydana przez autorkę Monikę Gomółkę w lipcu 2017 roku. Dziękuję bardzo za egzemplarz do recenzji!

Opowiadanie to zaskakuje swoją długością, jedynie 128 stron, a muszę stwierdzić, że spokojnie przeczytałabym kolejne 100 stron tej książki… Ma ona świetne opisy i przemyślenia, autorka pobudza naszą wyobraźnię, wzbudza zainteresowanie fabułą.

„Jednak to jej nie powstrzymało. Trzeba było to zrobić. Ona musiała to zrobić”.

Od początku zostajemy wciągnięci w wir akcji, autorka nic nam na wstępnie nie wyjaśnia, aby zrozumieć musimy zagłębić się dalej w książkę. Kobieta uciekająca z kliniki (tytułowa “Ona”), podejrzane interesy, morderstwa… od samego początku nasuwa się pytanie: Co tutaj się dzieje?!  Nie zrażajcie się samym początkiem, który jak dla mnie, był lekko zbyt chaotyczny, nie mogłam się odnaleźć – nagły napływ dużej ilości niejasnych, oderwanych od siebie wątków. Późniejszy bieg zdarzeń wszystko wam rozjaśni i wynagrodzi początkowe zamieszenie!

“Zamiast leczyć, chcecie ich uśmiercać”? 

Pranie brudnych pieniędzy, badania które mają przynieść korzyść dla świata, dla chorych ludzi, a ustawione są pod firmy, żeby zdobywały coraz większe zyski! Los człowieka w tych czasach jest mało istotny… Autorka przedstawi nam perspektywę każdej ze stron zamieszanej w całą sprawę związaną z badaniami nad szczepionką na AIDS. Poznamy punkt widzenia wszystkich bohaterów, ich tok myślenia, dzięki czemu będziemy mogli zrozumieć lepiej ich postępowanie. To co dzieje się w książce jest bardzo realistyczne, śmiem twierdzić, że może naprawdę dziać się na w naszych czasach!

“Kto nie jest z nami, jest przeciwko nam”.

Przekręty, układy, wielkie pieniądze, a w tym wszystkim człowiek… jeden, który chce pomóc światu, a drugi który chce na nim jedynie zarobić… przerażająca fikcja literacka, w którą jesteśmy w stanie uwierzyć! Książka mogłaby być bardziej rozbudowana- to jej jedyny minus- ponieważ tematyka i wątki są naprawdę ciekawe. Weźmiemy udziału w wyścigu z czasem..  Czy w tym brutalnym świecie, prawda może wygrać? Sięgnijcie po książkę, żeby się przekonać! Ja, nie zdradzę Wam nic więcej poza faktem, że warto…  a do autorki mam prośbę, aby pisała dalej i to dłuższe opowiadania! Wyczekuję kolejnych…!

“Kiedy sam dla siebie stałem się przegrany”?

 

Moja ocena  7/10    

Brak komentarzy

Komentarz