„Mroczne historyje o miłowaniu i przemijaniu”

„Mroczne historyje i miłowaniu i przemijaniu”

 

Beata Ziaja

STRONY 258
PREMIERA 03.06.2025
WYDAWNICTWO Novae Res

„Mroczne historyje o miłowaniu i przemijaniu” to siedem fascynujących opowiadań, a każde wciąga równie mocno czytelnika i odkrywa inne oblicza miłości, cierpienia i śmierci❗️Przeniesiecie się do innych epok, zamków, pałaców oraz zwykłych domostw, a wszystko w mrocznym klimacie i pełne niepewności. Świetny styl autorki sprawia, że ciężko oderwać się od lektury i pokuszę się o stwierdzenie, że niektóre „historyje” przeczytałabym w dłuższym wydaniu- były tak dobre😀 Beata ukaże nam uczucia pod różnymi postaciami, zaślepiające żądze, osamotnione dusze, bezwzględnych oprawców i władców… a wszędzie obok emocji będzie czaić się śmierć, czy ktoś zdoła ją ubiec❓❗️Ta fantastyka zostanie w Was na dłużej i zmusi do refleksji… zapewniam😎 – skrót z mojego

03 czerwca 2025 roku swoją premierę miała nowość od Beaty Ziaja i wydawnictwa NovaeRes, a mowa tutaj o „Mroczne historyje o miłowaniu i przemijaniu”.

„Gdy odwróciłem się za siebie, zobaczyłem w oddali więcej mglistych postaci w kapturach…”

7 opowiadań, każde inne lecz opowiadające o różnych rodzajach miłości, jej przemijaniu, wzlotach upadkach oraz opisujących dużą dawkę cierpienia. Otrzymacie tu:

W zamkowym ogrodzie

Piękna Jelena

Dom na bagnach

Bez dotyku

Studium pewnej zdrady

Wzlot i upadek

Błękitny zmierzch

Każda ta historia zasieje w Was ziarenko niepewności, niepokoju i zmusi do przemyśleń. Jesteście gotowi otworzyć się na te niebanalne i złożone historie?

„Ostatnią rzeczą, którą zapamiętała, gdy omdlenie zasnuwało mrokiem jej oczy, był odgłos otwierających się, a potem zamykanych drzwi do izby sypialnej i przekręcenie klucza w zamku”.

Książka ta to fantastyka, pokazująca ludzi żyjących w dawnych czasach, pełnych niepokoju i mroku.

Poznamy ukochaną króla, która zdradza go i finalnie zapragnie również jego śmierci!! Dlaczego i jakie bedą tego konsekwencje?

Innym razem zostaną nam ukazane losy pięknej księżniczki więzionej na zamku i zmuszonej do zamążpójścia! Co dzieje się, że mężczyźni znikają po wyborze?

Kolejna opowieść zbierze nas do domu, który zdaje się ruiną lecz starsza pani nie chce go opuścić, ciągle rozmawiając ze zmarłym mężem! Czy młoda kobieta mająca jej pomóc w przeprowadzce dobrze robi przyjmując tam pracę?

Będzie też o parze idealniej, której zdaje się, że porozumienie dusz wystarczy, fizyczność nie jest potrzebna. Czy napewno?

To tylko urywek tego co dostaniecie w książce, będzie wiele więcej i zapewniam Was emocji Wam tutaj nie zabraknie!

„Ten spacer pokazał jej jasno, że starsza pani dawno już przekroczyła granicę pomiędzy zdrowym rozsądkiem a szaleństwem”.

Nie wiedziałam czego się spodziewać się po tej lekturze, nietypowy tytuł i okładka… a środek? Środek okazał się zaskakująco dobry! Naprawdę wciągnęły mnie historie przedstawione przez autorkę, zmuszały do skupienia i refleksji, a to lubię! Do tego przyznam, że Beata ma bardzo dobry styl, lekki, potęgujący emocje. 7 opowieści, to zbiór zupełnie różnych opowiadań, a niektóre według mnie były tak dobre, że chciałabym przeczytać je jako pełnowymiarowe książki. Spodobało mi się, że autorka stworzyła różne historie, zupełnie od siebie nie podobne, przedstawiająca inne problemy i doznania. Książka ta przesiąknięta jest takim jakby mrokiem, wszędzie czai się coś niebezpiecznego między codziennością i codziennymi pragnieniami życia. Czy jesteście gotowi zagłębić się tych opowieściach?

„Pojmował, że teraz to on znalazł się we wnętrzu czarnego wiru, z którego nie ma wyjścia, i że jego los został już przesądzony…”.

Jeśli lubisz fantastykę, która dobrze oddaje prawdzie emocje, problemy, jest mroczna i fascynująca to musisz poznać tę książkę!

„Niewiele jest smutniejszych rzeczy dla kobiety niż nagłe odkrycie, że jej czas przemija”.

Współpraca reklamowa z autorką Beata Ziaja

7,5/10

5 komentarzy
  • Joanna
    Dodano o 10:03h, 12 maja Odpowiedz

    Bardzo klimatyczna i zachęcająca recenzja ❤️ Aż czuć ten mrok, niepokój i emocje płynące z każdej historii 😀

  • Agnieszka
    Dodano o 21:40h, 12 maja Odpowiedz

    Brzmi intrygująco🔥

  • Daria
    Dodano o 10:21h, 14 maja Odpowiedz

    Jestem ciekawa tej książki 🙂

  • Karolina Tokarska
    Dodano o 21:03h, 15 maja Odpowiedz

    zaciekawiłaś mnie 🤩

  • Aleksandra
    Dodano o 19:41h, 21 maja Odpowiedz

    Lubię opowiadania- niewykluczone, że przeczytam tę książkę 🙂

Dodaj komentarz