„Dubajki. Między luksusem a pułapką”

„Dubajki. Między luksusem a pułapką”

 

Michał Żmuda Trzebiatowski

STRONY 280
PREMIERA 20.05.2026
Wydawnictwo HARDE

Dubaj miasto luksusu, spełniania marzeń i gorących romansów oraz bajecznych wspomnień… jednak czy dla każdego❓❗️Ta historia oparta na prawdziwych zdarzeniach pokaże Wam losy dwóch Polek i jednego Polaka, którzy wyjechali do Zjednoczonych Emiratów Arabskich- każde z innych pobudek, jednak ich losy się złączą nierozerwalnie na zawsze❗️Michał mieszka tam od dawna, ma swoją klinikę medycyny estetycznej, zna ten świat i jego realia bardzo dobrze i uwielbia to miasto😀 Pewnego dnia jego losy krzyżują się ponownie z Heleną, swoją dawną przyjaciółką z czasów młodości. Samotna matka pragnie wyrwać się ze wsi, zapewnić lepszy byt swojemu dziecku, zacząć żyć, a nie wegetować i tylko płakać. Dubaj ma być miejscem, które jej w tym pomoże, tak jak i Michał, który ma serce na dłoni i będzie chciał wprowadzić trochę radości w jej szary świat❤️ Agata jest znaną piosenkarką, oszukana i upokorzona przez chłopaka ucieka do tego miasta, aby odciąć się od problemów, zdystansować i odpocząć bez blasku fleszy. To ona zupełnie przypadkiem spotyka naszą dwójkę bohaterów i ich niezobowiązująca rozmowa wywołuje między nimi nić porozumienia, a później przyjaźń. Dwie zupełnie różne kobiety zdaje się, że rozumieją się jak nikt inny, lecz gdy na ich drodze staną pewni mężczyźni wszystko zacznie się zmieniać❗️Na drodze Agaty pojawi się książę, który nie zna słowa „nie” lecz jak przekonać do siebie kobietę, która sama opływa w luksusieNatomiast Helena zakumpluje się z facetem, która ma dobre układy wśród najbogatszych, czy wciągnie ją w grę w której stawką za ciało są kosmiczne pieniądzeskrót z mojego 

Tym razem ma dla Was nowość od wydawnictwa Harde i Michała Żmudy- Trzebiatowskiego, która ukazała się 20 maja 2026 roku i nosi tytuł „Dubajki. Między luksusem a pułapką”.

„W dzisiejszym świecie moralność jest towarem deficytowym i ze wszech miar luksusowym”.

Agata jest znaną piosenkarką, spełnia się zawodowo oraz odnalazła szczęście w miłości… niestety to szczęście okazuje się złudne, bo jej chłopak którego tak kochała okrutnie ją oszukuje i upublicznia to medialnie. Nasza bohaterka jest zmuszona wyjechać z kraju, aby odciąć się od rzeczywistości, zdystansować i poukładać wszystko na nowo. Jako swój cel obiera Dubaj, kraj luksusu i spełniania marzeń, dla kobiety która ma duże pieniądze wydaje się idealnym celem na odpoczęcie od wszystkiego. Tam poznaje Michała i Helenę, zupełnie przypadkowe spotkanie rodzi przyjaźń która zdaje się przetrwać wszystko. Będą wzloty i upadki, dobre zabawy i płacze… gdy na horyzoncie agaty pojawi się pewien szejk, książę który nie zna słowa „nie” i zapragnie właśnie ją zdobyć. Nasza bohaterka nie będzie łatwym celem, ponieważ sama jest niezależna, jednak to co ma jest niczym w stosunku do tego co on posiada i chce jej dać. Czy to wystarczy? Czy szarmancki zachowanie obudzi jej serce? Co skrywa nasz książę i czy ma tylko czyste intencje?

„Jej historia nie jest bajką o Kopciuszku. Raczej przypomnieniem, że tytuł księżniczki nie chroni przed cierpieniem. A luksus i pieniądze nie ratują od samotności. I że czasem największymi wartościami nie są korona, epickie imprezy, życie na świeczniku, tylko bezpieczeństwo, równość i miłość”.

Helena to bardzo mądrą młoda kobieta która za młodu miała złamane serce i została samotną matką. Macierzyństwo jest jej szczęściem ale również i balastem, ponieważ w małej wsi nie ma perspektyw dla niej i każdy dzień jest męczarnia i wegetacją. Podejmuje spontaniczną decyzję bez informowania nikogo, wyjeżdża albo można ująć ucieka do Dubaju, aby tam spróbować żyć i zarobić godne pieniądze dla własnej córki. Tam odnawia kontakt ze swoim przyjacielem z dzieciństwa Michałem, który okazuje się być dla niej wielkim wsparciem oraz wskazówki jak żyć w Dubaju. Ich przyjaźń odnawia się, ale dołącza właśnie do nich również Agata, z którą tworzą naprawdę zgrana paczkę. Niestety Helena ciągle czuję się niewystarczająca zwłaszcza przy przyjaciołach którzy mają pieniądze, a ona nie chce ciągle być na ich utrzymaniu, odstawać od ich poziomu. Przypadkiem poznaję pewnego mężczyznę, o tej znajomości nie mówi nikomu, a ona rodzi kolejne które dostarczają jej dodatkowych źródeł finansowych, ale za każdym razem przekracza pewne granice, które myślała że nigdy nie przekroczy. Czy łamanie swoich zasad nie będzie miało konsekwencji?

„Płakała ze szczęścia, a on całował jej policzki, zbierając słone krople jak najcenniejszy skarb”.

Byłam ciekawa co tutaj zastanę, bo jak wiecie czytam dużo książek w tej tematyce! I jak było? Zaskakująco dobrze! Autor ma lekki styl, więc książkę czyta się bardzo szybko. Do tego bardzo spodobał mi się nietypowy zabieg wstawiania miedzy niektórymi rozdziałami przemyśleń autora- o Dubaju, jego historii oraz współczesności, były to bardzo mądre i na czasie wstawki pokazujące nasze społeczeństwo i jego problemy. Książka pisana jest głównie z perspektywy Agaty i Heleny. Skupiamy się na ich losach, przeżyciach i próbie zrozumienia siebie i otaczającego ich świata. Książka odnosi się do ciężkich wydarzeń jednak autor nie skupia się tutaj na opisach, a bardziej doświadczaniu i zagłębianiu w psychikę. Historia ta mimo iż porusza niełatwe tematy, pokazuje potęgę prawdziwej przyjaźni, potrzebę zrozumienia, tak jak i bliskości oraz szczerości. Poznacie dwie zupełnie różne kobiety które odnalazły się tak daleko od domu i jakby uzupełniały. Każda z nich będzie mierzyć się z innymi problemami, traumami i dylematami. Czy finalnie uda im się odnaleźć szczęście i jak wiele będzie ono je kosztować?

„Nagle zrozumiała, że najdroższe w tej transakcji nie było to, co się wydarzyło, ale to, że będzie musiała żyć z decyzjami, na które nie była gotowa”.

Jeśli jesteście fankami historii o krajach arabskich, to obowiązkowo sięgacie po tę lekturę. Nie ukrywam, że przeczytałabym kontynuację!

„Dziś wybieram siebie”.

Współpraca reklamowa z wydawnictwo HARDE

7,5/10

5 komentarzy
  • Agnieszka
    Dodano o 18:09h, 27 maja Odpowiedz

    Brzmi intrygująco🔥

  • Daria
    Dodano o 18:26h, 27 maja Odpowiedz

    Piękne zdjęcie 😍. Nie czytałam książek tej autorki, ale po Twojej recenzji warto po nią sięgnąć ☺️

  • Karolina Tokarska
    Dodano o 21:43h, 27 maja Odpowiedz

    Na pewno przeczytam 🤩

  • Joanna
    Dodano o 08:17h, 29 maja Odpowiedz

    Świetna recenzja! 😀

  • Ewelina
    Dodano o 13:36h, 30 maja Odpowiedz

    świetne zdjęcie 🥰 książkę chętnie bym przeczytała 😃

Dodaj komentarz